reklam
reklam

Tatar: Eğitim anlamında gençlere yapılan yatırımlar büyük önem taşıyor - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

22 Mayıs 2022 - 19:47

Tatar: Eğitim anlamında gençlere yapılan yatırımlar büyük önem taşıyor

Tatar: Eğitim anlamında gençlere yapılan yatırımlar büyük önem taşıyor
Son Güncelleme :

12 Mayıs 2022 - 18:59

19 views
reklam

Beyarmudu İlkokulu’nda, Prof.Dr. Ahmet Bayar ve Prof. Dr. Emel Bayar’ın katkılarıyla yaptırılan Eğitsel Etkinlik Odası’nın açılışı yapıldı.

 

Beyarmudu İlkokulu Müdürü İlkay Karcı Dereboylu ve Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip açılışta, Bayar çiftinin davranışlarının önemine dikkati çekerek, desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Açılışta konuşan Prof. Dr. Ahmet Bayar da, doğup büyüdüğü topraklardaki bir okula katkı yapma düşüncesi içinde hareket ettiklerini belirtti.Bayar, bunun bir başlangıç olduğunu ve gayretlerinin süreceğini ifade etti.

Açılışta konuşan Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu da, “Bu topraklara böylesi sarılmasaydık bu toprakları bunca yıl tutamazdık” diyerek, buna en güzel örneğin Bayar çifti olduğunu söyledi.

Çavuşoğlu, Kıbrıs Türk gençliğine örnek olunan bu ve benzeri desteklerin önemine vurgu yaparak, bu toprakların coğrafyasında nelerin umut olabileceğinin gençlere anlatılmasını da istedi.

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ise açılıştaki konuşmasında, yapılan desteğin çok kıymetli olduğunun altını çizerek, bunun Kıbrıs Türk halkının verdiği mücadeleyi ortaya koyan bir davranış olduğunu ifade etti.

Tatar, gençlerin, ülkenin geleceğinde söz sahibi olabilmeleri için eğitim anlamında onlara yapılan yatırımların büyük önem taşıdığını vurguladı. Konuşmaların ardından çeşitli gösteriler sunuldu.BRT

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam