reklam
reklam

İngiltere, uçaklarda taşınan el bagajında sıvı kısıtlamasını 2024’te sona erdirecek - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

22 Eylül 2023 - 07:50

İngiltere, uçaklarda taşınan el bagajında sıvı kısıtlamasını 2024’te sona erdirecek

İngiltere, uçaklarda taşınan el bagajında sıvı kısıtlamasını 2024’te sona erdirecek
Son Güncelleme :

24 Kasım 2022 - 15:14

50 views
reklam

İngiltere, uçakla seyahatlerde el bagajında 100 mililitreden fazla sıvı taşıma yasağını iki yıl içinde kaldırmayı planlıyor. Yeni hizmete girecek tarama cihazları sayesinde dizüstü bilgisayarlar ve tabletlerin de bagajdan çıkarılması uygulamasına son verilecek.

Yerel basına yansıyan haberlerde bu kural değişikliğinin hayata geçebilmesi için ülkenin büyük havaalanlarına 2024 sonu itibarıyla, ileri teknolojiye sahip CT güvenlik tarama sistemlerinin yerleştirilmesi talimatı verildi. Haberlerde ilgili bakanlıkların son değerlendirmeleri gözden geçirdiği ve resmi açıklamanın Noel tatilinden önce yapılmasının beklendiği aktarıldı.

CT güvenlik tarama sistemleri, hastanelerde kullanılan ileri bilgisayarlı tomografilerle aynı prensipte çalışıyor. Heathrow ve Gatwick havaalanlarında test edilen cihaz bagajları üç boyutlu tarıyor ve yüksek çözünürlüklü görüntüleme içindeki eşyaların her açıdan incelenmesine imkan veriyor. Eski makineler iki boyutlu görüntü üretiyor.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam