reklam
reklam

Hindistan’da hava sıcaklığı 46 dereceye ulaştı; 25 kişi hayatını kaybetti - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

17 Mayıs 2022 - 08:19

Hindistan’da hava sıcaklığı 46 dereceye ulaştı; 25 kişi hayatını kaybetti

Hindistan’da hava sıcaklığı 46 dereceye ulaştı; 25 kişi hayatını kaybetti
Son Güncelleme :

07 Mayıs 2022 - 19:18

28 views
reklam

Hindistan’da sıcak hava dalgası etkili oluyor…

Bir haftayı aşkın süredir etkili olan aşırı sıcaklar nedeniyle 25 kişi hayatını kaybetti.

Son haftalarda Hindistan başta olmak üzere alt kıtanın pek çok yerinde hava sıcaklıkları tehlikeli derecede yüksek seviyelerde seyrediyor.

Aşırı sıcaklar nedeniyle su ve elektrik kesintilerinin yaşandığı belirtilen başkent Yeni Delhi’de çok sayıda kişinin işe gitmek yerine su tankerlerini beklediği belirtildi.

Sıcaklar nedeniyle 25 kişinin hayatını kaybettiği ve 470 kişinin aşırı sıcaklardan etkilendiği Maharaştra eyaletinde, sıcaklıkların nisan ayının ilk haftasında yüksek seviyeye ulaştığı belirtildi.

Chandrapur kentinde de sıcaklıkların 46 dereceye ulaştığı bilgisi paylaşıldı.

Öte yandan, eyalet hükümet sözcüsü JituVaghani, AA’ya yaptığı açıklamada, insanların su kıtlığı ile karşı karşıya kalmaması için hükümetin bir plan üzerine çalıştığını söyledi.

Bu arada, kömürün elektrik santrallerine ulaştırılabilmesi için Hindistan genelinde yüzlerce yolcu treni seferinin iptal edildiği belirtildi.

Yeni Delhi’de 28 Nisan’da hava sıcaklığı 40 derecenin üstüne çıkmış, ülkenin doğusundaki Odisha eyaletinde okullar bir haftalığına kapatılırken, ülkede pek çok bölgede sıcaklık 45 dereceyi geçmişti.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam