reklam
reklam

Türkiye ile eşzamanlı “Çök, Kapan, Tutun” tatbikatı yapılacak - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

2 Aralık 2022 - 12:55

Türkiye ile eşzamanlı “Çök, Kapan, Tutun” tatbikatı yapılacak

Türkiye ile eşzamanlı “Çök, Kapan, Tutun” tatbikatı yapılacak
Son Güncelleme :

12 Kasım 2022 - 15:17

19 views
reklam

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı koordinesinde, bugün deprem tatbikatı gerçekleştirilecek.

1999 Düzce Depremi’nin yıldönümü olması nedeniyle, tüm Türkiye ve KKTC genelinde gerçekleştirilecek “Çök, Kapan, Tutun” tatbikatıyla, meydana gelmesi muhtemel bir deprem esnasında halkın doğru hareket tarzı ile ilgili bilgilendirilmesi ve söz konusu afetle ilgili toplumda farkındalık yaratılması amaçlanıyor.

Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, 6 ilçede eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek tatbikata tüm vatandaşların katılması çağrısında bulunularak, bugün saat 17.57’de Sivil Savunma radyolarından tatbikat duyurusunun yapılmasının ardından, halkın bulundukları yerlerde söz konusu hareketi uygulayarak deprem anındaki doğru hareket tarzını prova etmesi istendi.

Açıklamada Lefkoşa, Gazimağusa, Girne, Güzelyurt ve İskele ilçelerinde belirlenen yerlerde de “Çök, Kapan, Tutun” uygulamasının gerçekleştirileceği kaydedildi.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam