reklam
reklam

TC Bisikletliler Derneği heyeti Çağman ve Ataoğlu ile bir araya geldi - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

2 Aralık 2021 - 13:35

TC Bisikletliler Derneği heyeti Çağman ve Ataoğlu ile bir araya geldi

reklam
TC Bisikletliler Derneği heyeti Çağman ve Ataoğlu ile bir araya geldi
Son Güncelleme :

26 Ekim 2021 - 11:46

reklam

Bike4Kids projesi kapsamında ”Çocuklar İçin Pedal Çeviriyoruz ” sloganıyla 3 gün boyunca devam edecek bisiklet sürme etkinliğine katılmak için ülkemizde bulunan Türkiye Bisikletliler Derneği Genel Başkanı Murat Suyabatmaz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Koral Çağman ve Turizm Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile bir araya geldi.

Görüşmede Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı Serhan Aktunç ile Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Hüseyin Akcan da hazır bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Turizm ve Çevre Bakanlığı himayelerinde; Amerika’da yaşayan Türklerin kurmuş olduğu Bridge To Türkiye Fund Vakfı, Türkiye Bisikletliler Derneği, BTF, Aziz Sancar Vakfı, Beylikdüzü Belediyesi, Bisikletliler Derneği, KKTC Bisiklet Sevenler Derneği ve KKTC Bisiklet Federasyonu işbirliğinde; 25- 27 Ekim 2021 tarihleri arasında , “Çocuklar İçin Pedal Çeviriyoruz ” sloganıyla Bike4Kids Projesi kapsamında düzenlenen etkinlik, Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Çağlayan Çocuk Yuvası’ndaki çocuklara destek olmayı amaçlıyor.

Etkinlik kapsamında ilk gün, birinci parkur, 25 Ekim Pazartesi günü saat 12.30’da Girne Kapısı’ndan start verdi.

Bisikletseverler, ilk gün Lefkoşa, Güzelyurt, Girne rotasında 83 kilometre pedal çevirdi. Güzelyurt Arkeoloji Müzesi ve Yavuz Çıkarma Plajı’nı ziyaret etti.

Etkinliğin ikinci gününde , bisiklet severler, Girne -Mersinlik -İskele parkurunda çocuklar için pedal çevirecek.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam