reklam
reklam

Oktay:Tüm imkanları seferber ederek yangını söndürmeye çalışıyoruz - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

5 Temmuz 2022 - 08:51

Oktay:Tüm imkanları seferber ederek yangını söndürmeye çalışıyoruz

Oktay:Tüm imkanları seferber ederek yangını söndürmeye çalışıyoruz
Son Güncelleme :

23 Haziran 2022 - 15:01

17 views
reklam

Mersinlik bölgesindeki kriz koordinasyon merkezini ziyaret eden TC  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, yangınla ilgili bilgi aldı.

Ziyaret sonrası açıklama yapan Oktay, Kıbrıs Türk ve Türkiye halkına geçmiş olsun dileğinde bulunarak, Türkiye olarak Marmaris’teki yangını kontrol altına almak için ciddi bir mücadele verdiklerini ifade etti.

Oktay, “Yangın demek ciğerlerimizin yanması demek.Tüm gücümüzle havadan, karadan, denizden hareket halindeyiz hem Türkiye’de hem de burada. Dolayıslya burdaki yangına, Türkiye’eki yangını söndürmeye çalışırken oradaki imkanlardan maksimum ölçüde kaynağı aktaraak yangını söndürmeye çalışıyoruz” dedi.

Toplamda 4 uçak ve 4 helikopterle yangının kontrol altına alınmaya çalışıldığını ifdae eden Oktay, kuzey bölgesinde yangınla mücadelenin devam etmesi gerektiğini kaydederek, “Yangının resmi anlamda kontrol altına alındığını söylemek arkadaşların işi ama inşallah bugün hava şartlarında bir değişiklik olmazsa, yangını akşam saatlerinde kontrol altına alacağız” şeklinde konuştu .

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da arayarak yangınla ilgili bilgilendirdiklerini söyleyen Oktay, “Sayın Cumhurbaşkanı Kıbrıs’taki yangını yakinen takip ediyor. Ziyaretin erken saate alınmasının ana sebebi de budur” dedi.

Oktay konuşmasında yangınların çoğunun sabotaj ve ihmal dolayısıyla çıktına da vurgu yaptı.

Oktay “sabotajın önlenmesi devlet olarak bize düşüyor, bununla ilgili oalrak her türlü çalışmayı hem Türkiye’de hem burada yapıyoruz. ama insan ihmalinin önlenmesi ile alakalı bu hepimize düşen bir görev dolayıslay özellikle yazın sıcakların arttığı bir ortamda piknik yapmadır, ateş yakmadır veya farklı sebeplerde aynen bu yangında olduğu gibi, koca bir orman arazisinin ciğerlerimzin yanmasına müsade edilmemeli. Bu birlikte önleyebileceğimiz bir konu ” şeklinde konuştu.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam