reklam
reklam

MAKAMER, 25 Kasım Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında etkinlikler düzenleyecek - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

28 Kasım 2022 - 04:05

MAKAMER, 25 Kasım Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında etkinlikler düzenleyecek

MAKAMER, 25 Kasım Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında etkinlikler düzenleyecek
Son Güncelleme :

23 Kasım 2022 - 17:27

21 views
reklam

Mağusa Kadın Merkezi (MAKAMER) 25 Kasım Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü çerçevesinde düzenleyeceği etkinliklerin programını basın toplantısıyla kamuoyuna duyurdu.

Mağusa Kadın Merkezi Başkanı Sıdıka Özdoğan komite adına basın toplantısında yaptığı açıklamada, kadına yönelik şiddete ve çocuk istismarına neden olan faktörlerin ve kadının güvencesiz çalıştırılmasının ortadan kaldırılmasının önemine vurgu yaparak, devletin de bu yönde gerekeni yapması temennisinde bulundu.

Sıdıka Özdoğan, bu yönde 13 sivil toplum örgütü ile birlikte güç birliklerinin devam edeceğini belirterek, gün nedeniyle 13 sivil toplum örgütü ile birlikte 25 Kasım Cuma günü saat 17.30’da DAÜ çemberinde toplanıp basın açıklaması yaparak yürüyüş gerçekleştireceklerini söyledi.

Özdoğan, 26 Kasım’da Limasol’dan ‘Epilogi Korosu’nun da katılımıyla, geliri şiddet gören kadınların çocuklarının eğitimi için kullanılacak koro konseri ve 30 Kasım’da ise ‘Kelebekler Zamanı’ adlı film gösterimi yapacaklarını açıkladı.BRT

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam