reklam
reklam

KTÖS ve KTOEÖS Milli Eğitim Bakanlığı önünde eylem yaptı - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

1 Haziran 2023 - 15:31

KTÖS ve KTOEÖS Milli Eğitim Bakanlığı önünde eylem yaptı

KTÖS ve KTOEÖS Milli Eğitim Bakanlığı önünde eylem yaptı
Son Güncelleme :

12 Mayıs 2023 - 19:36

24 views
reklam

İki öğretmen sendikasının yönetim kurulları, Öğretmenler Değişiklik Yasa Tasarısı’nın yeniden ilgili Meclis Komitesinin gündemine alınması gerekçesiyle Milli Eğitim Bakanlığı önünde eylem yaptı.

Eyleme ilişkin açıklama yapan Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Burak Maviş, eğitimde, öğretmenlerin çalışma koşulları, okullarda bina güvenliği gibi birçok sorunların bulunduğunu, ancak Milli Eğitim Bakanı’nın bu sorunlara çözüm bulmayarak, öğretmenlerin özlük haklarını hedef aldığını savundu.

Maviş, Öğretmenler Değişiklik Yasa Tasarısı’nın geri çekilmesini, 2 öğretmen sendikası ile çalışma yapılmasını, Teknik Komite’nin çalıştırılmasını ve eğitim sisteminin birlikte düzenlenmesini istedi.

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası Başkanı Selma Eylem de, eğitimde birçok sorun bulunduğunu ancak Bakanlığın, eğitimin niteliği ile değil, süresi ile ilgilendiğini ifade etti.

Öğretmen haklarının saldırıya uğradığını öne sürerek “dayatmayı kabul etmeyiz” diyen Eylem, sorunların çözümü yönünde birlikte hareket etmeye ve destek vermeye hazır olduklarını belirtti.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam