reklam
reklam

KTOEÖS, bugün örgütlü olduğu tüm okullarda grev yaptı - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

1 Haziran 2023 - 14:46

KTOEÖS, bugün örgütlü olduğu tüm okullarda grev yaptı

KTOEÖS,   bugün örgütlü olduğu tüm okullarda grev yaptı
Son Güncelleme :

23 Mayıs 2023 - 12:18

20 views
reklam

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası, (KTOEÖS) Öğretmenler Değişiklik Yasa Tasarısının geri çekilmesini talep ediyor.

Bu çerçevede tüm okullarda 08.30-12.30 saatleri arasında greve giden Sendika yetkilileri Güzelyurt Meslek Lisesi’nde ise basına açıklamada bulundu.

KTOEÖS Başkanı Selma Eylem, yaptığı konuşamda Öğretmenler Değişiklik Yasa Tasarısının geri çekilmesi çağrısı yaparak, bu konuda taviz vermeyeceklerini ve mücadeleyi sürdürecelerini söyledi.

Eylem, Güzelyurt Meslek Lisesi’nde depreme dayanıksız olduğu tespit edilen binalar bulunduğunu ve Bakanlığın bu konuda çalışma yapması gerekirken öğretmenlerin haklarına saldırdığını savundu.

Yeni okul veya okulları sağlamlaştırma projelerine destek verdiklerini hatırlatan Eylem, eğitimdeki sorunların çözülmesi konusunda Milli Eğitim Bakanlığıyla birlikte çalışmaya hazır olduklarını söyledi.

KTOEÖS Genel Sekreteri Tahir Gökçebel de okullardaki Eğitim bakanlığının çözmesi gereken birçok sorunu öğretmen, okul idaresi ve okul aile birliklerinin çözmeye çalıştığını kaydederek, öğretmenlerin haklarına yapılan saldırının bilinçli ve kasıtlı olduğunu iddia etti.

Gökçebel, öğretmenlerin mücadeledeki kararlılığının süreceğinin altını çizerek, “Gerekirse sınavlar yapılmaycak, gerekirse karneler verilmeycek, mitingler, eylemler sürecek, gerekirse yeni ders yılında okullar da açılmayacak” dedi.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam