reklam
reklam

Kredi Kefalet Kooperatifi kredileri 6 ay öteledi - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

3 Haziran 2023 - 00:13

Kredi Kefalet Kooperatifi kredileri 6 ay öteledi

Kredi Kefalet Kooperatifi kredileri 6 ay öteledi
Son Güncelleme :

16 Şubat 2021 - 15:47

130 views
reklam

Başbakan Yardımcısı Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, Kredi Kefalet Merkez Kooperatifi Başkanı Kemal Altuncuoğlu ile birlikte  basın toplantısı düzenleyerek, Kredi Kefalet Merkez Kooperatifi’nden kullanılan kredilerin altı ay ileri tarihe ötelendiği duyurdu.

Başbakan Yardımcısı Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakan Yardımcısı Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, Kredi Kefalet Merkez Kooperatifi olarak esnafın yanında olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Arıklı, özellikle bu kritik dönemde, pandemi sürecinde ricalarını kırmadan altı aylık öteleme yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Umarım ki bu yaptıklarınız diğer kooperatiflere ve belki de bankalara sirayet eder ve faiz yükü altında ezilen insanlarımız bu dönemde biraz da olsa rahatlar” dedi.

Yapılan bu icraatın kredi kullanan kişiler kadar ülke ekonomisini de direkt etkileyeceğini dile getiren Arıklı, “Kapalı olduğumuz bu dönemde insanımızın kredi taksiti ödemesi zaten mümkün değildi iş yapamayan insanlardan da zorla para istemek tefecilik mantığıdır.Umarım bankacılar da bu dönemde sizin gösterdiğiniz anlayış içerisinde hareket ederler reel sektörü, esnaf ve zanaatkarları rahatlatırlar” ifadelerini kullandı.

Arıklı, Yapılan bu çalışmalardan dolayı sizleri ve aracılık yapan herkesi kutluyorum.Yeni projeleri hızlı bir şekilde hayata geçirmeniz için her türlü yardıma hazırım” dedi.

Kredi Kefalet Merkez Kooperatifi Başkanı Kemal Altuncuoğlu da, Kredi Kefalet Merkez Kooperatifi’nin 2017 yılında KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanlığı ve Türkiye Ticaret Bakanlığı ortak protokolü ile Türkiye Ticaret Bakanlığına bağlandığını kaydetti.

“O gün itibarı ile KKTC Kredi Kefalet Kooperatifine Türkiye Cumhuriyeti iki milyar TL’lik bir kredi aktardı. Bu kaynağın da sebebi küçük esnaf ve işletmelerimize düşük faizli kredi imkanları sağlamaktı.2018 yılında kurulan sistemimiz bütün işletmelerimize kredi dağıtmaya başladı. Bunun yanında önemli adımlarda attık.” diyen Altuncuoğlu, TC’de limited şirketleri esnaf kredisi kullanamazken yapılan girişimler neticesinde KKTC’de ki bütün işletmelerin bu kredilerden yararlanmasını sağladıklarını belirtti.

Altuncuoğlu ayrıca, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı’ya  verdiği desteklerden dolayı  teşekkür etti.

reklam

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN
reklam