reklam
reklam

Kıbrıs Türk Tütün Endüstrisi 46’ncı Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

16 Mayıs 2022 - 14:52

Kıbrıs Türk Tütün Endüstrisi 46’ncı Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi

Kıbrıs Türk Tütün Endüstrisi 46’ncı Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi
Son Güncelleme :

13 Mayıs 2022 - 14:31

20 views
reklam

 

Kıbrıs Türk Tütün Endüstrisi 46’ncı Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Yeni bir fabrika inşaatına başlayan şirket Karpaz bölgesinde 160 dönümlük bir alanda tütün ekimi için de katkı sağladı.

Kıbrıs Türk Tütün Endüstrisi Limited Şirketi’nin Olağan Genel Kurulu Şirket Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Yönetim kurulu başkanı Ragıp Bingöl etkinlikte yaptığı konuşmada 1975 yılında temelleri atılan şirketin ülkeye değer katma ve istihdam yaratma ilkesinde olduğunu elirtti.

Covid-19 pandemisi nedeniyle ülkede kriz yaşandığını ancak şirketin bu dönemi kar ile kapattığını kaydeden Bingöl, yeni bir fabrika inşası için çalıştıklarını kaydetti.

Bingöl, tütün üretimi için Karpaz bölgesinde yaklaşık 160 dönümlük bir alana ekim yapıldığını söyleyerek, bu yıl sonunda bu tütünün ürünlerinde kullanmaya başlayacaklarını ifade etti. Genel Kurul’un açılışında ise divan başkanılığına seçilen şirket ortaklarında Sümer Holding Genel Müdürü Yinal Yağan konuştu.

Yağan, ülke ekonomisine çok ciddi katkılar sağlayan şirketin pandemi döneminde de büyüme yaşadığını söyledi. 46’ncı Olağan Genel Kurul şirketi ile ilgili video gösteriminin ardından basına kapalı devam etti.BRT

 

 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam