reklam
reklam

Erdoğan bir mesajla yurt dışında yaşayan seçmene seslendi - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

1 Haziran 2023 - 15:03

Erdoğan bir mesajla yurt dışında yaşayan seçmene seslendi

Erdoğan bir mesajla yurt dışında yaşayan seçmene seslendi
Son Güncelleme :

19 Mayıs 2023 - 22:28

32 views
reklam

Türkiye’de 28 Mayıs Pazar günü yapılacak TC Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turu için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan mesajla yurt dışımda yaşayan seçmene seslendi.

Mesajında, “Yurt dışında yaşayan sevgili vatandaşlarım, Rekor bir katılımla sandıkları patlattığınız seçimlerin ilk turunu başarıyla tamamladık.Tüm zorluklara rağmen vatandaşlık görevinizi en güzel şekilde yerine getirdiniz.
Şahsıma ve Cumhur İttifakı’na büyük bir teveccüh gösterdiniz. Terör örgütü mensuplarının yıldırma, üzerinizde baskı kurma, iradenizi gasbetme girişimlerine boyun eğmediniz. Türk demokrasisinin gücüne güç kattınız, millet olarak hepimizin göğsünü kabarttınız. Her biriniz adınızı şimdiden siyaset tarihimize altın harflerle yazdırdınız” diyen Erdoğan, sergilenen dik, demokratik ve dirayetli duruş için seçmenlere şükranlarımı sundu.

Erdoğan, 28 Mayıs Pazar günü Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turu olduğunu hatırlatarak, yurt dışında ve gümrük kapılarında oy verme işleminin yarın başlayacağını vurguladı.

Mesajında, “Sizlerden, bulunduğunuz ülkelerdeki seçim tarihlerini yakından takip ederek, demokratik hakkınızı muhakkak kullanmanızı rica ediyorum. Milletimizin yurt dışındaki siz temsilcilerinden iradenize bir kez daha güçlü bir şekilde sahip çıkmanızı bekliyorum” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sınavdan da alınlarının akıyla çıkacaklarına inanç belirtti.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam