reklam
reklam

DAÜ Klinik Uygulama ve Araştırma Merkezi açıldı - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

6 Temmuz 2022 - 17:28

DAÜ Klinik Uygulama ve Araştırma Merkezi açıldı

DAÜ Klinik Uygulama ve Araştırma Merkezi açıldı
Son Güncelleme :

03 Haziran 2022 - 13:46

17 views
reklam

 

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi Dr.Fazıl Küçük Tıp Fakültesi bünyesinde faaliyet gösterecek olan Klinik Uygulama ve Araştırma Merkezinin açılışı yapıldı.

 

Merkezde, yaşa bağlı kanser danışmanlığı, aşılama ve otizm gibi çeşitli sağlık hizmetleri verilecek.

 

Klinik Uygulama ve Araştırma Merkezi Başkanı Nilüfer Güzoğlu, DAÜ Dr.Fazıl Küçük Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr Nahide Gökçora  ve DAÜ Rektörü Prof.Dr Aykut Hocanın ve DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı Erdal Özcenk açılış konuşmalarını gerçekleştirerek,  merkez hakkında bilgi ve hedeflerini paylaştı.

 

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra da açılışa katıldı.

 

Altuğra konuşmasında tıp eğitimi sürecinde eğitim teknolojilerinin yanısıra pratik uygulamaların çok önemli olduğunu ifade etti.

Bakan Altuğra adanın bir üniversiteler ülkesi olup, Tıp Fakültelerinde öğrencilerin iyi klinik araştırma ve tıp imkanlarını öğrenecek olmasının ülke adına büyük önem taşıdığını belirterek, bunun ülke için önemli bir artı olduğunun altını çizdi.

Daha önce bakanlığa bağlı hastanelerde gözlem ve araştırma çalışmalarını sürdüren DAÜ öğrencilerinin bından böyle kendi merkezlerinde bu imkana kavuşmalarının kendisini çok mutlu ettiğini dile getiren Altuğra, ülkede sağlık hizmetlerinin daha da ilerilere taşınmasında üniversitelerin rolünün çok büyük olduğunu vurguladı.

Bundan sonra da toplum sağlığı için bakanlık ve üniversite işbirliğinin süreceğine dikkat çeken bakan Altuğra, bu anlamda yapılacak çok güzel işlerin var olduğunu kaydetti.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam