reklam
reklam

Cumhurbaşkanı Tatar, “Çocuk Eliyle Yaşam ve Yuva Sergisi”nin açılışını yaptı - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

27 Kasım 2021 - 01:53

Cumhurbaşkanı Tatar, “Çocuk Eliyle Yaşam ve Yuva Sergisi”nin açılışını yaptı

reklam
Cumhurbaşkanı Tatar, “Çocuk Eliyle Yaşam ve Yuva Sergisi”nin açılışını yaptı
Son Güncelleme :

03 Kasım 2021 - 12:55

reklam

www.brtk.net

Kuzey Kıbrıs Çevre ve Kültür Mirasını Koruma Vakfı, tarafından düzenlenen ve ülkede meydana gelen yangın sonrasında başlatılan, “Bir zeytin fidanı dik, senin de yuvan olsun” kampanyası ile Lapta bölgesinde yer alan Caretta Caretta şenlikleri sonrasında oluşturulan ve KKTC Orman Dairesi ile ARUCAD Üniversitesi’nin iş birliğiyle gerçekleşen, “Çocuk Eliyle Yaşam ve Yuva Sergisi” nin açılışı Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından yapıldı.

ARUCAD Üniversitesi’nde yer alan etkinlikte konuşma yapan Kuzey Kıbrıs Çevre ve Kültür Mirasını Koruma Vakfı Başkanı Ezcan Özsoy, Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla sergilenen ve lösemili çocukların boyadığı kuş yuvalarından birinin, Atatürk’ü Anma Haftası etkinlikleri çerçevesinde Ankara Anıttepe’de yer alan ormana konuşlandırılmasını öngördüklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da sergi açılışında gerçekleştirdiği konuşmada, ülkenin çevresi ve kültürü için yapılan anlamlı ve değerli çalışmaları takdir ettiğini belirtti.

“Önemli olan KKTC’de bu hassasiyet ve duyarlılığın sürdürülmesidir” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, kamuoyunun dikkatini çekerek gençlerle, çeşitli kurum ve kuruluşlarla ülkenin ormanlarının, çevresinin ve kültürünün değerini paylaşmanın önemini vurguladı.

İskoçya’da gerçekleşen İklim Konferansı’na atıfta bulunan Tatar, küresel ısınmayla birlikte dünyanın gördüğü zararları, iklimi ve çevreyi korumanın yollarını, dünya liderlerinin görüşmekte olduğunu belirterek; “Bizim ülkemiz küçük bir ülke. Kıbrıs Türk halkının çevre konularına duyarlılık göstermesini; böyle etkinliklerle buradaki yaşamın devamı ve çevrenin korunması için yürütülen çalışmaları takdir ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar; dünyanın Kıbrıs Türk halkına uyguladığı tecride rağmen kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri, gençleri, çocukları ve halkıyla KKTC’nin, bu gibi etkinlikler aracılığıyla çevre konularına yönelik duyulan hassasiyeti göstererek verdiği mesajın önemine bir kez daha vurgu yaptı.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam