reklam
reklam

“Bu nesil çok şey kaybetti” - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

24 Eylül 2021 - 08:32

“Bu nesil çok şey kaybetti”

reklam
“Bu nesil çok şey kaybetti”
Son Güncelleme :

13 Eylül 2021 - 10:01

14 views
reklam

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, bugün başlayan eğitim- öğretim yılıyla ilgili yaptığı açıklamada “Bu kadar zamandır okullar kapalıydı ama belli ki bunun planlaması yapılmadı. Buna vakit bulunamadı!!! Bir nesil eğitimde çok şey kaybetti ama her zamanki gibi bazıları daha fazla kaybetti” dedi.

Tufan Erhürman, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Yüz yüze eğitim yarın başlıyor. Buna elbette hepimiz çok seviniyoruz. Umarım ve dilerim ki kesintiler yaşanmaz. Ama kalabalık sınıfların bulunduğu okullarda gerekli planlama yapılmadığı için alınan seyreltilmiş eğitim kararını kabul etmek mümkün değil. Bu çocuklarımız haftada iki veya üç gün yüz yüze eğitim alırken, diğer okullardaki çocuklarımız beş gün yüz yüze eğitim alacak.

Bu kadar zamandır okullar kapalıydı ama belli ki bunun planlaması yapılmadı. Buna vakit bulunamadı!!! Bir nesil eğitimde çok şey kaybetti ama her zamanki gibi bazıları daha fazla kaybetti. Ve şimdi daha fazla kaybetmeye devam edecek. Bu çocukların tümü bizim çocuklarımız, bizim geleceğimiz. Bu kadar zamanda bir planlama yapıl(a)madı diye ortaya çıkan katmerlenmiş fırsat eşitsizliğini hazmetmemiz mümkün değil! Bu nesle kaybettirdiğiniz yeter!!!” dedi.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam