reklam
reklam

BES Başkanı Yalınkaya Maliye Bakanlığı, belediye ve sendika başkanlarının yaptığı toplantıyı değerlendirdi - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

12 Ağustos 2022 - 15:05

BES Başkanı Yalınkaya Maliye Bakanlığı, belediye ve sendika başkanlarının yaptığı toplantıyı değerlendirdi

BES Başkanı Yalınkaya Maliye Bakanlığı, belediye ve sendika başkanlarının yaptığı toplantıyı değerlendirdi
Son Güncelleme :

28 Temmuz 2022 - 19:23

26 views
reklam

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Mustafa Yalınkaya, Maliye Bakanı Alişan Şan, belediye başkanları ve belediyelerde örgütlü 4 sendika başkanının yaptığı görüşmede taahhüt edilen ödemeler ve tarihleri konusunda açıklama yaptı.

BES’ten yapılan açıklamaya göre Yalınkaya, sendika ve belediyelerin kararlı duruşu nedeniyle görüşmenin olumlu sonuçlandığını söyledi.

Yalınkaya, “Bakan, belediyelerin 2022 cari yılı içinde öngörülen katkı paylarının, artışlı bir şekilde en geç cuma gününe kadar yatırılacağı taahhüdünü verdi. 5 aylık katkı payı farklarının da en geç 7 Ağustos’a kadar yatırılacağını ancak maaş ödemede sıkıntılı olan belediyelere öncelik tanınarak hafta başında ödeme yapılabileceğini de söyledi. Ayrıca en kısa sürede belediyelerin devletten alacağı olan trafik cezaları ve su gibi ödemelerin de tümünün kapatılacağı sözünü aldık” dedi.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam