reklam
reklam

Bakan Oğuz Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

30 Mart 2023 - 02:09

Bakan Oğuz Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı

Bakan Oğuz Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı
Son Güncelleme :

18 Mart 2023 - 16:32

19 views
reklam

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Çanakkale Zaferi’nin, Türk milletinin yokluklar içinde imkânsızı başardığı, vatan sevgisinin en üst safhada ortaya konduğu, birlik ve beraberliğin en önemli simgesi olan şanlı bir destan olduğunu belirtti.

Tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Destanı’nın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi büyük bir komutan ve lideri ortaya çıkardığını ifade eden Oğuz, Gazi Mustafa Kemal önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nın kazanıldığını ve büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığını belirtti.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Çanakkale Zaferi’nin 108’nci yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Kıbrıs Türk halkı da Çanakkale’deki mücadele ruhunu Kıbrıs’taki varoluş mücadelesinde göstermiş, büyük bir azim ve kararlıkla her türlü zorluğa karşı direnmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi’nin 108’nci yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanı için canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anar, milletimizin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’ni kutlarım.”

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam