reklam
reklam

“2 milyar insanın inancına yapılan düşmanca bir saldırı” - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

8 Aralık 2023 - 09:50

“2 milyar insanın inancına yapılan düşmanca bir saldırı”

“2 milyar insanın inancına yapılan düşmanca bir saldırı”
Son Güncelleme :

23 Ocak 2023 - 7:59

452 views
reklam

Milli İradeye Saygı Platformu ve  TSKGV KKTC tanıtım Başkanı Talip Sancar, İsveç’te Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakılmasını kınadı.

  

Yaklaşık 2 milyar insanın inancına ve kutsal değerlerine yapılan düşmanca saldırıyı esefle kınadığını belirten Sancar yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

 

 “Faşist bir partinin lideri olan Rasmus Paludan’ın, Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakması demokrasi ve fikir özgürlüğü ile açıklanması mümkün olmayan, yaklaşık 2 milyar insanın inancına ve kutsal değerlerine yapılan, çok farklı amaçlar içeren düşmanca bir saldırıdır.

 

Son zamanlarda Avrupa ülkelerinde artan ve siyasallaşan yabancı düşmanlığı, göçmenlere yönelik ötekileştirme, İslam dinine ve Müslümanlara karşı duyulan düşmanlık ne yazık ki artık daha çok karşımıza çıkmaktadır. Bu şekilde yapılan hareketler dünya barışını dinamitliyor”

Daha da vahim olanın bu eyleme İsveç makamlarının izin vermesi olduğunu belirten Sancar sözlerini “Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’i yakmayı hedefleyen bir eyleme üzülerek şahit olduk. İnancımıza ve değerlerimize yapılan bu faşist saldırıyı şiddetle kınıyorum” diyerek bitirdi.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam