reklam
reklam

Zelenskiy: Ukrayna’da herhangi bir kirli bomba üretilmiyor - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

28 Kasım 2022 - 05:01

Zelenskiy: Ukrayna’da herhangi bir kirli bomba üretilmiyor

Zelenskiy: Ukrayna’da herhangi bir kirli bomba üretilmiyor
Son Güncelleme :

04 Kasım 2022 - 11:46

23 views
reklam

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy Telegram hesabından paylaştığı görüntülü mesajında, Rusya’nın kirli bomba iddiaları ve Ukrayna’nın inceleme talebi üzerine UAEA uzmanlarının Ukrayna’nın 3 tesiste yaptıkları incelemelerin neticesinde bir nükleer faaliyete rastlanmadığını belirttti.

Zelenskiy, “UAEA’yı kontrol etmeye davet ettik. Onlara ilgili tesislerde serbest hareket edebilme özgürlüğü verdik. Ukrayna’da hiç kimsenin, herhangi bir kirli bomba üretmediği veya üretmeyeceğine dair açık ve reddedilemez kanıtlarımız var” ifadesini kullandı.

Aslında Moskova yönetiminin “kirli oyunun” peşinde olduğunu savunan Zelenskiy, Rusya Federasyonu’nu Ukrayna’ya yönelik “terör” saldırıları düzenlemekle suçladı.

Rus güçlerinin son dönemlerde Ukrayna’nın enerji altyapılarına yoğun saldırıları düzenlediğini hatırlatan Zelenskiy, söz konusu altyapıların hasar aldığı için ülke genelinde 4,5 milyon aboneye şimdiye kadar elektrik hizmetin verilmediğine dikkati çekerek “Rus enerji terörüne dayanmak ve böyle bir testten geçmek şimdilik ana görevlerden biri olan ulusal bir görevimizdir” değerlendirmesinde bulundu.

 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam