reklam
reklam

Üs Bölgelerinde birçok kısıtlama kalkıyor - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

22 Mayıs 2022 - 20:04

Üs Bölgelerinde birçok kısıtlama kalkıyor

Üs Bölgelerinde birçok kısıtlama kalkıyor
Son Güncelleme :

09 Mayıs 2022 - 18:17

26 views
reklam

 

İngiltere’nin Kıbrıs’taki Egemen Üs Bölgeleri İdaresi, üslerde mülk ve arazi geliştirilmesine izin verecek yeni bir planlama sisteminin 16 Mayıs Pazartesi günü başlayacağını duyurdu.

 

Egemen Üs Bölgeleri İdaresi tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, çevre ve iş gruplarının yanı sıra hem Kıbrıslı Rum hem de Kıbrıslı Türk yerel topluluklarla istişare içinde geliştirilen Askeri Olmayan Kalkınma planlama sistemi, Egemen Üsler Bölgesi içerisinde arazi ve mülk geliştirme üzerindeki birçok kısıtlamanın kaldırılmasını öngörüyor.

 

Güney Kıbrıs’ta yapılan Planlama sistemi Lansmanı etkinliğinde konuşan Britanya’nın Kıbrıs Yüksek Komiseri Stephen Lillie, askeri olmayan kalkınma anlaşmasının uygulanmasının ikili ilişkilerde büyük bir dönüm noktası olduğunu ve üslerde yaşayan binlerce Kıbrıslı için kalkınma fırsatları sağlayacağını kaydetti.

 

Rum Yönetimi Başkanı NikosAnastasiadis de Kıbrıs’taki İngiliz egemen üs bölgelerinin askeri olmayan inkişafı anlaşmasının Güney Kıbrıs, üs bölgesinde yaşayan kişiler ve bölgede mülk sahibi olanlar açısından tarihi bir anlaşma olduğunu belirtti.

 

Anastasiadis, anlaşmanın Güney Kıbrıs ile İngiltere arasındaki mükemmel ilişkilerin ispatı olduğunu da belirtti.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam