reklam
reklam

Töre, ülkede görev yapan bütün hemşire ve ebelerin Dünya Hemşireler Günü’nü kutladı - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

16 Mayıs 2022 - 14:54

Töre, ülkede görev yapan bütün hemşire ve ebelerin Dünya Hemşireler Günü’nü kutladı

Töre, ülkede görev yapan bütün hemşire ve ebelerin Dünya Hemşireler Günü’nü kutladı
Son Güncelleme :

11 Mayıs 2022 - 15:33

17 views
reklam

 

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Ali Özgöçmen Başkanlığındaki Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Birliği heyetini kabul etti.

Meclis Şeref Salonunda gerçekleşen kabulde konuşan Birlik Başkanı Özgöçmen, 12 Mayıs’ın tüm dünyada Hemşireler Günü olarak kutlandığını anımsatarak hemşire örgütlerinin bu özel günde çeşitli faaliyetler yaptığını söyledi.

Ziyaret vesilesiyle vizyonlarını ve yaptıkları çalışmaları daha iyi anlatma olanağı bulacaklarını kaydeden Özgöçmen, sorunlar ve talepleri de dile getirme arzusunda olduklarını ifade etti.

Meclis Başkanı Zorlu Töre de konuşmasında, sağlık sistemi içerisinde hemşireler ve ebelerin görevinin çok önemli ve kutsal olduğunu dile getirerek bu mesleği yapan herkesin büyük bir insan sevgisine de sahip olduğunu söyledi.

Hemşirelik mesleğinin en az sıkıntılar ile icra edilmesi gereken bir meslek olduğuna değinen Töre, devlet, hükümet ve ilgili bakanlığın sorunları her zaman dinlemesi ve ileriye götürmesi gerektiğini kaydetti.

Meclis olarak hemşirelerin haklarına karşı her zaman duyarlı olmaya çalışacaklarını ifade eden Töre, bu bağlamda Meclis’e gelecek yasaların her zaman takipçisi konumunda olacaklarını dile getirdi.

Töre, ülkede görev yapan bütün hemşire ve ebelerin Dünya Hemşireler Günü’nü kutladı.

 

 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam