reklam
reklam

Töre, Sivil Savunma Halk Örgütü Mükellefleri terhis törenine katıldı - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

3 Haziran 2023 - 02:32

Töre, Sivil Savunma Halk Örgütü Mükellefleri terhis törenine katıldı

Töre, Sivil Savunma Halk Örgütü Mükellefleri terhis törenine katıldı
Son Güncelleme :

26 Mayıs 2023 - 14:44

16 views
reklam

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı tarafından düzenlenen Lefkoşa Bölge Müdürlüğü Halk Örgütü Mükellefleri terhis törenine katıldı.

Töre, etkinlikte yaptığı konuşmada, Sivil Savunmanın disiplinli ve sürekli başarı gösteren bir teşkilat olduğuna dikkat çekerek, yaptığı bir çok faaliyetle her zaman kendilerini gururlandırdığını söyledi.

Halk Örgütü Mükelleflerinin terhis olmasına rağmen onların görevlerinin bitmediğini dile getiren Töre, bu vatandaşların vatan için millet için her zaman çalışmaya devem edeceğini ifade etti.

Kıbrıs Türkünün bugünlere kolay gelmediğine işaret eden Töre, 1963’den bugünlere bir çok şehit verildiğini, direne direne bir Cumhuriyet kurma aşamasına gelindiğini kaydetti.

Depremde hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, tedavileri halen devam edenlere de şifalar dileyen Töre, yakınlarını kaybedenlere sabırlar diledi.
Göndere çekilen bayrakların asla yere indirilmeyeceğini söyleyen Töre, mücahitlerin, mukavemetçilerin, şehitlerin ve gazilerin bizlere bıraktığı en büyük eserin Cumhuriyet olduğunu kaydetti.

Töre, konuşmasının ardından terhis belgelerini verdi.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam