reklam
reklam

Töre, Antalya Master Futbol Takımı heyetini kabul etti - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

28 Kasım 2022 - 05:52

Töre, Antalya Master Futbol Takımı heyetini kabul etti

Töre, Antalya Master Futbol Takımı heyetini kabul etti
Son Güncelleme :

23 Kasım 2022 - 12:01

16 views
reklam

Cumhurbaşkanı Vekili Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre,Antalya Master Futbol Takımı heyetini kabul etti.

Meclis Şeref salonunda gerçekleşen kabulde konuşan Töre, iki ülke arasında boyutu ne olursa olsun karşılıklı faaliyetler düzenlenmesini her zaman takdirle karşıladıklarını belirtti.
Master takımının her yıl ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduklarını söyleyen Töre, sevinçleri ve acıları daima birlikte paylaştıklarını kaydetti.
Töre, Türkiye’nin Düzce ilinde yaşanan deprem nedeniyle büyük üzüntü duyduklarını, can kaybının olmayışı ve çok az hasar meydana gelişinin sevindirici olduğunu ifade ederek Anavatan Türkiye halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yaşanan terör saldırılarına da değinen Töre, Türkiye’nin kararlı duruşunu takdir ettiklerini ve Kıbrıs Türk halkı olarak her zaman yanında olduklarını dile getirerek “Türkiye’nin başarılarından gurur duyuyoruz “ dedi.

Ülkede çok yetenekli sporcuların bulunduğuna işaret eden Töre, Anavatan Türkiye’nin de desteği ile bir çok sporcunun uluslararası yarışmalara katıldığını ve önemli dereceler de elde ettiğini anımsattı.

Töre, ambargoların sonsuza kadar sürmeyeceğini ve bir gün ambargoların kırılacağına inandığını ifade ederek “Anavatan Türkiye ile her zaman yakın ilişki içerinde olmayı sürdüreceğiz” dedi.
Doğu Akdeniz’deki küçük adada KKTC’nin varlığını her zaman devam ettireceğini vurgulayan Başkan Töre: “Çünkü Atatürk’ün ifade ettiği gibi ‘Cumhuriyet fazilettir’. İnşallah tanınma da bir gün gerçekleşecektir” dedi.

Antalya Master Futbol Takımı Başkanı Ayhan Dolma da konuşmasında yaklaşık 10 yıldır her Kasım ayında KKTC’ne geldiklerini ifade ederek ülkede olmaktan her zaman çok mutlu olduklarını söyledi.
Kabulde Meclis İdari, Mali, Teknik, Parlamenter Hizmetler Müdürü Hasan Büyükoğlu, Basın Dış İlişkiler ve Protokol Müdürü Narin Yalıner Ataöz ve Özel Kalem Müdürü İrem Uygun Soyşen de hazır bulundu.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam