reklam
reklam

“ Televizyon haberinin güvenilir olmasında doğru ve resmi haber kaynağına ulaşmamızdaki ısrarın önemi büyük” - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

28 Kasım 2022 - 22:22

“ Televizyon haberinin güvenilir olmasında doğru ve resmi haber kaynağına ulaşmamızdaki ısrarın önemi büyük”

“ Televizyon haberinin güvenilir olmasında doğru ve resmi haber kaynağına ulaşmamızdaki ısrarın önemi büyük”
Son Güncelleme :

23 Kasım 2022 - 12:07

17 views
reklam

 

 

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu olarak,  televizyon haberlerinin hazırlık aşamaları ve haber oluşumunda dikkat edilen unsurlar kurumumuzu ziyaret eden YDÜ İletişim Fakültesi ,Radyo , TV ve Sinema  Bölümü öğrencileriyle paylaştık.

 

 

Televizyon haberin hazırlık aşamasından sunum aşamasına kadar haberin her ayağı; haber metni, çekim ve kurgu ile bütünlük sağlamasının önemine dikkat çektik. Bu bütünselliği sağlarken deneylimi muhabir , kameraman ve kurgu kadrosunun kuşkusuz  büyük önemi olduğunu anlattık.

 

BRT Televizyon haberin güvenilir olmasının nedenlerini açıklarken ise doğru ve resmi haber kaynağına ulaşmamızdaki ısrarın büyük etkisi olduğunu belirttik.

 

Kamu yayıncılığı yaparken toplumun tüm kesimine hitap etmemizin habercilikte öncü yayın kurumu olmamızda önemli bir etken olduğunu belirtirken siyasi haberler yanında kültürel, sanat gelişmeleri ve spor haberlerine  yer vermemiz BRT haberin öncelikleri arasında olduğunu ifade ettik.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam