reklam
reklam

Tatar:Birkan’ımız, yüreğimizde taht kurarak gençlerin geleceğe umutla bakabilmesi için örnek olmuştur - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

22 Mayıs 2022 - 19:36

Tatar:Birkan’ımız, yüreğimizde taht kurarak gençlerin geleceğe umutla bakabilmesi için örnek olmuştur

Tatar:Birkan’ımız, yüreğimizde taht kurarak gençlerin geleceğe umutla bakabilmesi için örnek olmuştur
Son Güncelleme :

08 Mayıs 2022 - 15:25

21 views
reklam

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Birkan Uzun anısına Geçitkale Mersinlik parkurunda düzenlenen Birkan Uzun Zirve Koşusu’nda dereceye girenlere madalyalarını verdi.

Cumhurbaşkanı Tatar burada yaptığı konuşmada, Birkan Uzun’un zamansız şekilde aramızdan ayrılışının büyük bir kayıp olduğunu ve bu kaybın acısını paylaştığını ifade ederek Birkan Uzun’un dünyanın 7 kıtasının 7 zirvesine tırmanarak KKTC bayrağını dalgalandırma hedefiyle yola çıkan genç bir sporcu olduğunu anımsattı. Uzun’un 5. kıta olan Antarktika’da son olarak KKTC bayrağını dalgalandırdığını belirten Cumhurbaşkanı Tatar, “O zirvede yaptığı konuşma ile hepimizin yüreğinde taht kurmuş ve gençlerin geleceğe büyük umutla bakabilmesi için örnek olmuştur” dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar, Birkan Uzun’u bir kez daha rahmetle andı; tüm ailesine ve sevenlerine başsağlığı diledi.

“Birkan Uzun isminin yaşatılması hepimizin görevi”

Cumhurbaşkanı Tatar, Birkan Uzun isminin yaşatılmasının hepimizin hedefi ve görevi olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Tatar, Birkan Uzun’u anmak amacıyla zirveye tırmanma koşu yarışına katılanlara teşekkür ederek etkinliğin geleneksel hale gelmesi temennisinde bulundu ve yarışta dereceye girenlere madalyalarını verdi.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam