reklam
reklam

Tatar: İsrail’in Gazze’ye saldırıları asla kabul edilemez - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

8 Aralık 2023 - 12:45

Tatar: İsrail’in Gazze’ye saldırıları asla kabul edilemez

Tatar: İsrail’in Gazze’ye saldırıları asla kabul edilemez
Son Güncelleme :

28 Ekim 2023 - 14:09

46 views
reklam

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarının kabul edilemez olduğunu vurguladı…

İsrail’in saldırılarının insanlık terörü olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, “Bazı milletler gerçekten insafsız olabiliyorlar. Kendi bekaları için başkalarını yok ediyor “ dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar, “bu olaylar bir kez daha Türkiye’nin Kıbrıs’taki varlığının ne kadar değerli olduğunu gösterdi “ şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları ile Şifa Hastanesinin hedef alınmasını Anadolu Ajansı’na değerlendirdi.

İsrail’in saldırılarını büyük bir üzüntü ve endişeyle izlediğini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, bunun bir insanlık terörü ve soykırım olduğunu; saldırıların asla kabul edilemeyeceğini belirtti..

Tatar, “Hiçbir vicdanının kabul etmediği bir olaydır bu. Dolayısıyla ben bu saldırıları tasvip etmiyorum, tasvip etmem de mümkün değil” diyerek, bu olay ile Kıbrıs Türkü olarak, Türkiye’nin Kıbrıs’taki varlığının kendileri için ne kadar değerli olduğunu gördüklerini dile getirdi.

Tatar, “Bazı milletler gerçekten insafsız olabiliyorlar. Kendi bekaları için başkalarını yok etmeye, başkalarına bu şekilde trajik bir şekilde her türlü kötülüğü ve insan hakları ihlallerini yapmaya çok kolay hazır olabildiklerini gördüm. O beni korkuttu, bu beni bir kez daha düşündürüyor, endişelendiriyor.”dedi.

Kıbrıs Türkünün 1960’lı yıllarda Gazze’de yaşananlara benzer bir şekilde katliamlara maruz kaldığını hatırlatan Tatar, Kıbrıs’ta yaşanan katliamlarda dünya devletlerinin seyirci kaldıklarını, Filistin’de benzer durumların yaşandığını ve kendisinin bu saldırılar dolayısıyla “hiç rahat” olmadığını kaydetti.

Tatar, insanlığın bu kadar yaşanmışlıktan, tecrübeden ve deneyimden sonra daha insaflı ve insani olacağı düşüncesi içerisinde olduğunu ama bütün bu olayların yıllar evvel yaşananları tekrar kendilerine hatırlattığını belirterek, “Çağ değişti, insan değeri arttı ama böyle bir şey olmasının asla izahı yoktur.” dedi.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam