reklam
reklam

Taçoy:Dünyadaki en kutsal sevgi kuşkusuz ki anne sevgisidir - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

28 Mayıs 2023 - 03:21

Taçoy:Dünyadaki en kutsal sevgi kuşkusuz ki anne sevgisidir

Taçoy:Dünyadaki en kutsal sevgi kuşkusuz ki anne sevgisidir
Son Güncelleme :

14 Mayıs 2023 - 10:14

22 views
reklam

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy Anneler Günü dolayısıyla mesaj yayımlayarak tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı.

Bakan Taçoy’un mesajı şöyle;

Dünyadaki en kutsal sevgi kuşkusuz ki anne sevgisidir.
Ama bizler annelerimizi ne kadar seversek sevelim, onların bizlere olan o koşulsuz ve sınırsız sevgisinin üzerine asla çıkamayız.
Anne var edendir, büyütendir, koruyandır, kollayandır.
Annelik insanoğluna verilmiş en yüce duygudur.
Bu duyguyu dünyanın neresine gidersek gidelim aynı güçte ve yoğunlukta görürüz. Bir anne ile evladı arasındaki o yüce bağı açıklayabilen bir kelime henüz türetilememiş, bir cümle henüz kurulamamıştır.
Bu yıl anneler gününü ne yazık ki buruk bir şekilde karşıladık. Yaşadığımız deprem felaketi geride evlatlarını yitirmiş anneler, annelerini yitirmiş evlatlar bırakmıştır. Acımız büyüktür, acımız sonsuzdur. Hepsinin ruhları şad olsun…
Aile bağları çok güçlü olan Kıbrıs Türk Halkı olarak annelerimizin değerini her zaman idrak etmiş ve gereken değeri göstermiş bir toplum olmanın gururunu yaşıyoruz. Ailede kadının ve doğal olarak annenin yeri her zaman ayrı olmuştur. Sevginin ve saygının kurguladığı bir aile yapısına sahip olmamızın en önemli nedenlerinden birisi de annelerimizin seven, koruyan ve üreten yapısını hiçbir fedakarlıktan çekinmeyerek ortaya koymuş olmalarıdır.
Bizler annelerimize sadece canımızı değil, tüm ömrümüzü borçluyuz. Bunun bilinciyle tüm annelerimizin anneler gününü en içten dileklerimle kutlarım.
Acıların yaşanmadığı, bir annenin yavrusundan, evladından ayrılmak zorunda kalmadığı günlerin gelmesi dileğiyle, bu güzel gün hepimize kutlu olsun…

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam