reklam
reklam

Soyer: Anastasiadis emlakçı, Güney’de yabancı ülkelere askeri üs verdi - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

22 Eylül 2023 - 07:25

Soyer: Anastasiadis emlakçı, Güney’de yabancı ülkelere askeri üs verdi

Soyer: Anastasiadis emlakçı, Güney’de yabancı ülkelere askeri üs verdi
Son Güncelleme :

18 Şubat 2021 - 21:09

120 views
reklam

Ulusal Birlik Partisi MYK üyesi Aydın Soyer Rum Lider Nikos Anastasiadise bir dizi soru sorarak “Nikos ama EMLAKÇI gibi önüne gelen ülkeye güneyde üs verdi” dedi.

Soyer sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şöyle dedi;

Nikos Anastasiadis ‘e cevabım. Rum Lider Nikos Anastasiadis, Kıbrıs sorununa bulunacak çözümün, gerçek anlamda bağımsız ve egemen bir devlete, herhangi bir üçüncü ülke bağımlılığından, askeri birliklerinden ve garantilerinden arınmış, uluslararası ve Avrupa hukukuna uygun modern bir AB üye devletine yol açması gerektiğini vurguladı.
Nikos’un vurgusu güzel de!!! 1960 Cumhuriyeti Anayasasına göre kaç Yunan askeri olacaktı? 950? Kaç bin Yunan askeri Grivas tarafından adaya “Gizlice” çıkarıldı?
Üçüncü ülke askeri birliklerinden arınmış diyor Nikos ama EMLAKÇI gibi önüne gelen ülkeye güneyde üs verdi.
Garantilerden arınmış diyor Nikos o garantiler sayesinde aynı anda biri Kıbrıs’ta biri Yunanistan’da iki cunta devrildi. Eğer ona da bir gün ENOSİS için Makarios’a yapılan darbe olursa ne olacak. Yakın Yunan tarihinin en olumlu günü aslında 20 Temmuz 1974, cuntadan kurtuldular ama farkında değiller. Makarios’un BM’de yaptığı konuşmayı biliyoruz. Nasıl Türkiye’den yardım istemişti!!!

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam