reklam
reklam

Seçim tarihi ile Seçim ve Halkoylaması Yasası’nda değişiklik görüşüldü - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

27 Kasım 2021 - 01:59

Seçim tarihi ile Seçim ve Halkoylaması Yasası’nda değişiklik görüşüldü

reklam
Seçim tarihi ile Seçim ve Halkoylaması Yasası’nda değişiklik görüşüldü
Son Güncelleme :

05 Kasım 2021 - 13:47

reklam

Cumhuriyet Meclisi Danışma Kurulu, UBP Grubu’nun başvurusu üzerine, “erken genel seçim tarihinin belirlenmesi” ve “Seçim ve Halkoylaması Yasası’nda değişiklik” konularını görüşmek üzere toplandı.

Toplantının tamamlanmasının ardından açıklama yapan Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu, toplantıda gerek erken seçim tarihi gerek ise Seçim ve Halk Oylaması yasasında yapılabilecek değişiklikler üzerinde parti başkan ve temsilcilerinin görüşlerini aktardıklarını belirtti.

Sennaroğlu, bu çerçevede seçim tarihi üzerinde uzlaşıya varılması durumunda, bu tarihe kadar bütçenin hazırlanıp sunulması ve Meclis’ten geçmesi, komitelerden oy birliği ile geçen yasaların Genel Kurul gündemine gelmesi gibi konuların takvimlendirilmesi hususunda görüşler ortaya konulduğunu kaydetti.

UBP Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu’nun yeni kabineyi Cumhurbaşkanına sunacağı için toplantıdan erken ayrıldığını ifade eden Meclis Başkanı Sennaroğlu, bütün parti Başkanlarının katılımıyla konunun tekrar detaylıca ele alınmasını uygun gördüklerini belirtti.

Bazı siyasi partilerin de, aktarılan konuları kendi gruplarında değerlendireceklerini kaydeden Sennaroğlu “Bizler de mümkün olan en kısa sürede Danışma Kurulu’nu yeniden toplantıya çağırmayı arzu ediyoruz” dedi.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam