reklam
reklam

Rusya-Ukrayna arasındaki savaş esiri takasına TC Cumhurbaşkanı Erdoğan aracılık etti - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

30 Eylül 2022 - 22:01

Rusya-Ukrayna arasındaki savaş esiri takasına TC Cumhurbaşkanı Erdoğan aracılık etti

Rusya-Ukrayna arasındaki savaş esiri takasına TC Cumhurbaşkanı Erdoğan aracılık etti
Son Güncelleme :

22 Eylül 2022 - 9:20

18 views
reklam

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile yürüttüğü diplomasi trafiği sonucu 200 savaş esirinin bugün mübadele edildiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York’taki Türkevi’nde gazetecilerle yaptığı söyleşide önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile yürüttüğü diplomasi trafiği sonucu 200 savaş esirinin bugün mübadele edildiğini duyurdu.

“Savaşın sonlandırılması yolunda önemli bir adım”

Erdoğan, Türkiye’nin arabuluculuğunda gerçekleşen esir mübadelesinin savaşın sonlandırılması yolunda önemli bir adım olduğunu belirterek, Rusya ve Ukrayna arasında barışın tesisine yönelik çabalarının devam ettiğini söyledi.

Esir mübadelesine imkan verdikleri için Rusya Devlet Başkanı Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’e teşekkür eden Erdoğan, “Bu süreçte gayret gösteren bütün arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” dedi.TRT/BRT

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam