reklam
reklam

Nuland: Kıbrıs sorunu hakkında iki taraftaki görüşleri duymakla ilgileniyoruz - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

16 Mayıs 2022 - 16:18

Nuland: Kıbrıs sorunu hakkında iki taraftaki görüşleri duymakla ilgileniyoruz

Nuland: Kıbrıs sorunu hakkında iki taraftaki görüşleri duymakla ilgileniyoruz
Son Güncelleme :

07 Nisan 2022 - 18:15

32 views
reklam

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ile Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı Siyasi İşler Müsteşarı Victoria Nuland ile görüştü.

Nuland, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, Kıbrıs sorununun çözümüne ilişkin süreçte ilerlemelerine yardımcı olmak için, Kıbrıs’taki iki tarafa ABD’ye ait herhangi bir fikir getirip getirmediğinin sorulması üzerine “hem Kuzey hem de Güney’deki görüşleri duymakla ilgilendiklerini” belirtti.

Ülkesinin, Ada’nın hem Kuzey’i hem de Güney’indeki ekonomiyi iyileştirebilecek şeyler olan “Güven Yaratıcı Önlemlere” ilişkin desteğini ifade ettiğini kaydeden Nuland, “Ancak bu, her şeyden önce, üzerine inşa edebileceğimiz bir görüş birliği olup olmadığını duymamız için fırsattır” dedi.

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı Siyasi İşler Müsteşarı Nuland, Anastasiadis’le görüşmelerinde, güvenlik konularına ilişkin olarak ABD’yle gelişen ilişkiyi gözden geçirdiklerini de sözlerine ekledi.

Victoria Nuland, hidrokarbonlar açısından istedikleri şeyin ise, kısa bir geçiş dönemi için, daha fazla doğal gaz ve petrolle ilgili seçenekler olduğuna işaret etti ve var olan düşüncenin herkesin fayda sağlaması olduğunu belirtti.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam