reklam
reklam

Meclis’te bayramlaşma - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

12 Ağustos 2022 - 14:26

Meclis’te bayramlaşma

Meclis’te bayramlaşma
Son Güncelleme :

08 Temmuz 2022 - 15:01

24 views
reklam

 

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre ve Başkan Yardımcısı Fazilet Özdenefe, Başkanlık Divanı üyeleri ile birlikte Cumhuriyet Meclisi personelinin Kurban Bayramı’nı kutladı.

 

Zeliha Çavuşoğlu toplantı salonunda gerçekleşen bayramlaşma merasiminde konuşan Zorlu Töre, ülkemizde hayat pahalılığı, ekonomik ve sosyal sıkıntıların olduğu böylesi dönemlerde, bayramların toplumsal dayanışmayı geliştiren önemli günler olduğunu vurguladı. Personelin ailesinin de bayramını en içten dilekleriyle kutlayan Töre, “hastaları olanlarınıza şifa, matemi olanlara ve yakınlarını kaybedenlere sabır ve ölenlere allahtan rahmet diliyorum” dedi.

Meclis Başkan Yardımcısı Fazilet Özdenefe de Kıbrıs Türk toplumunun böylesi zor zamanlarda dayanışma ruhu ile varolabilmeyi başardığını belirterek “belki de en çok anlayış göstermemiz ve dayanışma içerisinde olmamız gereken bir bayram yaşayacağız” dedi. Özdenefe, Meclis Personelinin ağırlıklı olarak kadınlardan oluşmasından yola çıkarak “kadınların içerisinden geçtiğimiz bu zorlu dönemlerde yaşlı bakımından çocuk bakımına hayatın birçok alanında iş yerindeki emeğinin bir o kadarını da evde hercadığını biliyoruz. O yüzden tüm arkadaşlarımın, özellikle de kadınların bayram tatillerini az dahi olsa dinlenerek geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam