reklam
reklam

“Mağusalı Sohbetler” etkinliğinin bu haftaki konuğu gazeteci Nikolas Stelya oldu - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

1 Haziran 2023 - 16:13

“Mağusalı Sohbetler” etkinliğinin bu haftaki konuğu gazeteci Nikolas Stelya oldu

“Mağusalı Sohbetler” etkinliğinin bu haftaki konuğu gazeteci Nikolas Stelya oldu
Son Güncelleme :

13 Mayıs 2023 - 12:24

23 views
reklam

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Mağusa İlçesi’nin organizasyonuyla rutin olarak düzenlenen “Mağusalı Sohbetler” etkinliğinin bu haftaki konuğu gazeteci, yazar, akademisyen, Kıbrıs Haber Ajansı editörü ve Gazete Duvar muhabiri Dr. Nikolaos Stelya oldu.

CTP’den yapılan yazılı açıklamaya göre, CTP’nin Mağusa İlçe yer alan “Türkiye ve Yunanistan Seçimleri Sonrasında Kıbrıs ve Doğu Akdeniz” konulu söyleşide Stelya konuştu.

Stelya hem Türkiye hem de Yunanistan’ın seçim atmosferi ile ilgili bilgiler paylaştı, görüşlerini sundu. Stelya, Türkiye’deki seçimlerin ardından olası her durumda Kıbrıs konusu açısından olabileceklerle ilgili fikirlerini de ifade etti.

Söyleşiye, CTP Mağusa Milletvekilleri Teberrüken Uluçay, Şifa Çolakoğlu, eski Başbakan Ferdi Sabit Soyer, Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay, CTP Gazimağusa İlçe Başkanı Oktay Kayalp, Gazimağusa Belediye Meclisi üyeleri, çok sayıda partili ve yurttaşlar katıldı.

-Mert: “Mağusalı sohbetler iki haftadır aynı temayı işliyor”

Etkinliğin moderatörlüğünü yapan CTP Mağusa İlçesi Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Mert, iki haftadır üst üste aynı konu teması altında Mağusalı Sohbetler’i gerçekleştirdiklerini söyledi. Geçtiğimiz hafta Prof. Dr. Ahmet Sözen ile küresel ve bölgesel gelişmeler ışığında Doğu Akdeniz ve Kıbrıs konusunu konuştuklarını, Sözen’in 1970’lerden bu yana küresel gelişmeler, büyük güçlerin arasındaki değişimler ve Doğu Akdeniz’e ve Kıbrıs’a etkilerini anlattığını anımsatan Mert, Dr. Nikolaos Stelya ile Yunanistan ve Türkiye’de yapılacak seçimlerin ardından oluşacak dinamiklerin Kıbrıs’a nasıl yansıyacağını konuşacaklarını dile getirdi.

 

 

TAK

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam