reklam
reklam

KTÖS ve KTOEÖS grevlerine yarın Lefkoşa’da devam edecek - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

1 Haziran 2023 - 16:50

KTÖS ve KTOEÖS grevlerine yarın Lefkoşa’da devam edecek

KTÖS ve KTOEÖS grevlerine yarın Lefkoşa’da devam edecek
Son Güncelleme :

16 Mayıs 2023 - 18:19

31 views
reklam

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) ve Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası,(KTOEÖS) Öğretmenler Değişiklik Yasa Tasarısı’nin, İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi’nde görüşülmesi sırasında Meclis önünde eylem yaptı…

Öğretmenler Değişiklik Yasa Tasarısı’nı Atatürk Öğretmen Akademisi ve öğretmen hakların hedef aldığını savunan iki sendika örgütlü bulundukları tüm okullarda 08:00-12:30 saatleri arasında greve de gitti…

Öğretmenlerin Cumhuriyet Meclisi önündeki eylemine bazı siyasi parti temsilcileri ve Sendikal Platform da katılarak destek belirtti.

Yasa Tasarısı’nın İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi’nde onaylanmasının ardından ise iki sendika grev ve eylemlerini sürdürme kararı aldı.

İki sendika Lefkoşa’da örgütlü bulundukları tüm okullarda ve Atatürk Öğretmen Akademisi’nde 08.00-13.00 saatleri arasında yarın grev yapacak.

17’inci saat programına katılan Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Burak Maviş, eylemleri çerçevesinde Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği ve Başbakanlığa siyah çelenk bırakacaklarını söyledi.

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası ve Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’ndan yapılan ortak açıklamada da öğretmenlerin direnmeye devam etme kararı aldığı belirtildi.

Açıklamada, “Bu bağlamda sürdürdüğümüz mücadelede yarın İlköğretim, Ortaöğretim ve Mesleki Tekniğe bağlı tüm Lefkoşa merkez okulları ve Atatürk Öğretmen Akademisi saat 08.00-13.00 arası grev ve eylemde olacaktır” denildi.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam