reklam
reklam

İçişleri Bakanlığı:Buddle’ın kendi ülkesine iadesi için yasal işlemler devam ediyor - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

17 Ağustos 2022 - 22:01

İçişleri Bakanlığı:Buddle’ın kendi ülkesine iadesi için yasal işlemler devam ediyor

İçişleri Bakanlığı:Buddle’ın kendi ülkesine iadesi için yasal işlemler devam ediyor
Son Güncelleme :

12 Temmuz 2022 - 12:26

24 views
reklam

 

İçişleri Bakanlığı, İnterpol tarafından aranan Avustralyalı Mark Douglas Buddle’ın KKTC‘de yakalanarak sınır dışı edilmesi hakkında açıklama yaptı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, ülke güvenliği ve asayişin sağlanması adına Polis Genel Müdürlüğü ile başlatılan muhaceret çalışmaları sonucunda, kısa sürede ülkede izinsiz, suça karışmış veya kamu güvenliği açısından sakıncalı yabancı kişilerin tespiti ve deport edilmeleri ile ilgili adımların atıldığı, ülke güvenliği, halkın huzuru için çalışmaların devam edeceğinin kamuoyuna duyurulduğu belirtildi.

Açıklamada, 11 Ağustos 2021 tarihinden itibaren KKTC’de yüksek gelire bağlı ikamet izni ile kalmakta olan Avustralya vatandaşı Mark Douglas Buddle’ın Polis Genel Müdürlüğü tarafından yapılan araştırma sonucunda kamu güvenliği açısından sakıncalı olduğunun anlaşıldığı kaydedildi.

Polis Genel Müdürlüğü’nün, Mark Douglas Buddle hakkında bakanlığa yazmış olduğu raporunda, ilgili kişinin kamu huzuru ve güvenliği açısından sakıncalı olduğunun açıkça belirtildiği kaydedilen açıklamada, İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler’in talimatıyla, Buddle hakkında 8 Temmuz’da deport kararı alındığı, 10 Temmuz’da ise iki polis subayı nezaretinde Ankara’ya götürülerek Türkiye Cumhuriyeti yetkili makamlarına teslim edildiği belirtildi.

Açıklamada KKTC’den deport edilen Mark Douglas Buddle’ın Ankara’da kendi ülkesine iadesi için yasal işlemlerin devam ettiği ifade edildi.

 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam