reklam
reklam

‘Güzelyurt Belediyesi Kent Park Projesi’ gelişmeye devam ediyor - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

17 Mayıs 2022 - 08:16

‘Güzelyurt Belediyesi Kent Park Projesi’ gelişmeye devam ediyor

‘Güzelyurt Belediyesi Kent Park Projesi’ gelişmeye devam ediyor
Son Güncelleme :

07 Mayıs 2022 - 19:27

29 views
reklam

 

 

 

 

Güzelyurt Belediyesi kent genelinde yatırımlarını sürdürürken, ‘Kent Park Projesi’ de gelişmeye devam ediyor.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi desteğiyle devam eden projede çalışmalar etap etap sürüyor.Büyük oranda ağaçlandırmanın da yapıldığı bölgede, Sakarya ve Diyarbakır Belediyeleri’nin işbirliğiyle aroma bitki bahçesi oluşturulması hedefleniyor.

 

Oldukça kapsamlı ve bütünlüklü olan proje, yürüyüş ve bisiklet yolları, her yaş gurubuna uygun çocuk oyun parkları ve dinlenme alanlarıyla oldukça ilgi görüyor.

 

Baharın gelmesiyle birlikte vatandaşlar da bölgede, yeşilin, doğanın ve temiz havanın tadını çıkarıyor.

Kent park projesiyle ilgili olarak BRT’ye konuşan Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, ‘Kent Park’ın ülkenin en büyük parklarından biri olduğunu kaydederek, altıncı etabının tamamlandığı, projenin gelişerek devam edeceğini vurguladı.

 

Özçınar, ağaçlandırma çalışmalarının da yapıldığı bölgede, yaprak döken ağaçların kullanıldığını ve baharla birlikte bölgenin yemyeşil bir görünüme kavuştuğunu söyledi.

 

‘Kent Park’ın vatandaşların bir nefes alma alanı olduğunu belirten Özçınar,  açık pazar, araç park yeri, kafeterya, yürüyüş ve bisiklet yolları, dinlenme alanları ile giderek gelişen parkın festival alanı ile bütünleşeceğini ifade etti.

BRT

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam