reklam
reklam

Güney Kıbrıs ile ABD arasında Yunanistan’ın da dahil olduğu eğitim tatbikatı… - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

23 Mart 2023 - 02:47

Güney Kıbrıs ile ABD arasında Yunanistan’ın da dahil olduğu eğitim tatbikatı…

Güney Kıbrıs ile ABD arasında Yunanistan’ın da dahil olduğu eğitim tatbikatı…
Son Güncelleme :

19 Mart 2023 - 18:54

17 views
reklam

Rum Milli Muhafız Ordusu Deniz ve Hava Kuvvetleri ile ABD Silahlı Kuvvetleri arasındaki özel operasyonların planlanması ve icra edilmesine ilişkin “PROTEAS-1/23” isimli fiili tatbikatın, 20 Şubat-17 Mart tarihleri arasında gerçekleştirildiği belirtildi.

“Kathimerini” internet sitesinin haberine göre eğitim tatbikatı, Güney Kıbrıs’ın gerek deniz gerekse kara alanlarındaki atış ve tatbikat alanlarında icra edildi.

Habere göre Yunan Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı Özel Harekat Grubu ise eğitim tatbikatına 27 Şubat-10 Mart tarihleri arasında dahil oldu.

Tatbikat çerçevesinde ortak eğitim aşaması, RMMO Komutanı Korgeneral Dimokritos Zervakis, ABD’nin Kıbrıs’taki Büyükelçisi Julie Fisher, Yunanistan’ın Güney Kıbrıs Büyükelçisi Yoannis Papameletiu tarafından da takip edildi.

RMMO Komutanı Zervakis ve ABD Büyükelçisi Fisher, ortak eğitim tatbikatlarının icra edilmesinin büyük öneme sahip olduğunu da ifade etti.

TAK/BRT

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam