reklam
reklam

Gazimağusa Belediyesi trafiği rahatlatmak amacıyla Topçu Bulvarı’nda yol genişletme çalışması yapıyor - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

29 Eylül 2023 - 22:58

Gazimağusa Belediyesi trafiği rahatlatmak amacıyla Topçu Bulvarı’nda yol genişletme çalışması yapıyor

Gazimağusa Belediyesi trafiği rahatlatmak amacıyla Topçu Bulvarı’nda yol genişletme çalışması yapıyor
Son Güncelleme :

14 Eylül 2023 - 18:00

47 views
reklam

Gazimağusa Belediyesi, Sakarya Sulu Çember ile Gazi Mustafa Kemal Bulvarı arasındaki Topçu Bulvarı’nda trafik ışıkları noktasında yol genişletme çalışmasına başladı.

Belediyeden verilen bilgiye göre, Gazimağusa Limanı ile Lefkoşa yolunun bağlantı yolu olan güzergahta yaşanan trafik sıkışıklığına çözüm bulunması amaçlanan çalışmada, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’ndaki trafik ışıkları noktasındaki şerit sayısı 3’e çıkarılıyor.

Topçu Bulvarı’ndan Hurmalı Çember yönüne gidecek araçlar 2 şeriti kullanabilecek, 3. şerit sola dönüş için kullanılacak. Yapılacak çalışma ile güzergah üzerinde Sakarya Sulu Çemberi’ndeki trafik akışını etkileyecek derecede sıkışıklığın yaşanmasının önüne geçilecek. Aynı zamanda güzergahta kanalizasyon kazılarının asfaltlama çalışması da yapılıyor.

Gazimağusa Belediye Başkanı Dr. Süleyman Uluçay konuyla ilgili açıklamasında, Belediye bünyesinde oluşturdukları Trafik Komisyonu’nda trafikte sorun olan noktalar üzerinde titizlikle çalışma yaptıklarını ifade ederek, en fazla trafik hareketliliğinin olduğu güzergah olan Topçu Bulvarı’nda yapacakları çalışma ile Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’na 2 şerit ile çıkılacağını ve trafikte büyük rahatlamanın sağlanacağını belirtti.

Başkan Dr. Uluçay aynı zamanda, Zafer Anıtı Çemberi ile Büyük Sanayi Bölgesi’ne kadar olan Mustafa Kemal Bulvarı üzerindeki trafik yükünün hafifletilmesi amacıyla bazı projeler üzerinde çalıştıklarını, güzergahın genişletilerek 4 şerite çıkarılmasının bunlardan biri olduğunun bilgisini verdi.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam