reklam
reklam

Erdoğan: Kurdaki gibi enflasyondaki müsilajı en kısa sürede ortadan kaldıracağız - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

18 Ocak 2022 - 10:48

Erdoğan:  Kurdaki gibi enflasyondaki müsilajı en kısa sürede ortadan kaldıracağız

Erdoğan:  Kurdaki gibi enflasyondaki müsilajı en kısa sürede ortadan kaldıracağız
Son Güncelleme :

08 Ocak 2022 - 20:51

reklam

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kurdaki müsilajı temizledikleri gibi enflasyondaki müsilajı da en kısa sürede ortadan kaldıracaklarını söyledi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye ekonomisi, döviz kurları ve enflasyonla mücadele konusunda önemli mesajlar verdi.

Erdoğan, dünyanın yeni ve tarihi bir değişimin sancılarını çektiğini belirterek, Türkiye’nin küresel finans kriziyle başlayan, koronavirüs salgınıyla tamamen gün yüzüne çıkan bu değişimi yakalamakta kararlı olduğunu söyledi.

Kurdaki müsilajı temizledikleri gibi enflasyondaki müsilajı da en kısa sürede ortadan kaldıracaklarına işaret eden Erdoğan şunları kaydetti:

“Dünyadaki gelişmeleri, ülkemizi ekonomide tarihi bir sıçramanın vesilesi haline dönüştürecek adımları attık. Bilindiği gibi son 8-9 yıldır ülkemizin yaşadığı her saldırının ekonomik bir boyutu var. Maruz kaldığımız gizli açık nice ambargolara, nice oyunlara rağmen yolumuzda yürümeye devam ettik. 2018’den itibaren ekonomimiz doğrudan hedef alınmaya başlandı.

Açıkladığımız tedbir paketleri ve hemen ardından hayata geçirdiğimiz uygulamalarla bu oyunu da bozduk. Kurdaki müsilajı temizlediğimiz gibi enflasyondaki müsilajı da en kısa sürede ortadan kaldıracağız.”

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam