reklam
reklam

DAÜ Rektörü Hocanın’dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

30 Mart 2023 - 01:01

DAÜ Rektörü Hocanın’dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

DAÜ Rektörü Hocanın’dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı
Son Güncelleme :

13 Mart 2023 - 16:42

22 views
reklam

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Hocanın mesajında,  yaşam yolculuğunda sahip olunabilecek  en büyük değerin sağlık olduğunu belirterek, insan sağlığını koruma ve insanların yaşam haklarını ellerinden alan amansız hastalıklara çare arama noktasında, hekimlerin insanlık için gecelerini gündüzlerine katarak çalışmakta, hastalıkların tanı ve tedavisi için yeni yöntemler geliştirdiklerini kaydetti.

“Bu kutsal mesleği icra eden hekimler, özel hayatlarından, aileleri ile geçirecekleri zamanlardan meslekleri için insanlık adına feragat etmektedir” diyen Hocanın son yıllarda hekim ve sağlık çalışanlarına gösterilen şiddet içerikli davranışların  günden güne arttığına dikkat çekti.

Hocanın “ Doktor ve sağlık çalışanlarına yönelik olarak uygulanan her türlü şiddetin bir an önce son bulması dileğiyle, bu saygın ve onurlu mesleği büyük bir özveri ile yerine getiren tüm hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, mesleklerini her türlü şiddetten uzak daha refah ortamlarda icra edebilmelerini temenni ederim. ”ifadelerini kullandı

TAK/BRT

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam