reklam
reklam

DAÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şebnem Hoşkara 58. Isocarp Dünya Planlama Kongresi ekibine seçildi - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

17 Mayıs 2022 - 06:56

DAÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şebnem Hoşkara 58. Isocarp Dünya Planlama Kongresi ekibine seçildi

DAÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şebnem Hoşkara 58. Isocarp Dünya Planlama Kongresi ekibine seçildi
Son Güncelleme :

15 Mayıs 2022 - 13:36

19 views
reklam

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi ve DAÜ Kentsel Araştırma ve Geliştirme Merkezi (DAÜ KENT-AG) Başkanı Prof. Dr. Şebnem Hoşkara, 3-6 Ekim tarihleri arasında, Brüksel’de, “Zengin Kentlerden Sağlıklı Kentlere” ana teması ile düzenlenecek olan 58’inci ISOCARP Dünya Planlama Kongresi ekibine seçildi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Uluslararası Şehir ve Bölge Plancıları Derneği (ISOCARP) tarafından her yıl düzenlenen Dünya Planlama Kongresi, bilgi alışverişini kolaylaştırmak adına dünyanın her yerinden plancıları, şehircileri, kentsel tasarımcıları, inşaat ve tasarım alanında çalışan farklı uzmanları, profesyonelleri ve yer belirleyicileri, kapsayıcı bir diyalog içinde bir araya getiriyor.

Dünya Planlama Kongresi ekibine seçilen Prof. Dr. Hoşkara, Güney ve Kuzey Yarım Küre’den farklı bakış açılarını ve uzmanlıkları içeren akademisyenler, plancılar ve ISOCARP Kongre Direktörü ile Yerel Kongre Direktörü’nün de dâhil olduğu Dünya Planlama Kongresi Ekibi’nin 58. ISOCARP Dünya Planlama Kongresi’nin içeriğinin oluşturulmasından, oturumların organizasyonundan ve tüm programın şekillendirilmesinden sorumlu olarak görev yapacağını belirtti.

TAK/BRT

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam