reklam
reklam

DAÜ İletişim Fakültesi BRTK’yı ziyaret etti - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

6 Temmuz 2022 - 17:09

DAÜ İletişim Fakültesi BRTK’yı ziyaret etti

DAÜ İletişim Fakültesi BRTK’yı ziyaret etti
Son Güncelleme :

02 Haziran 2022 - 19:13

25 views
reklam

 

 

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Başkanı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bahire Efe Özad, beraberindeki akademisyenler Yard. Doç. Dr. BarçınBoğaç, Öğretim Görevlisi Ahmet Goran, Arşiv görevlileri Ediz Pirhan ile Ümit Akdeniz ve bölüm öğrencileri Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nu ziyaret etti.

Ziyarette DAÜ’den gelen heyet, Kurum Müdürü ve aynı zamanda DAÜ öğretim görevlisi olan Meryem Özkurt tarafından karşılandı.

 

BRTK Yayıncılık Tarihi Müzesi’ni gezen heyete bilgi veren Kurum Müdürü Meryem Özkurt, müzenin, Kıbrıs’ın yayıncılık ve Kıbrıs Türkü’nün tarihini barındırdığını ifade ederek, müzede Kıbrıs Türk yayıncılığının her döneminden parçalar yer aldığını söyledi.

 

         Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bahire Efe Özad da, müzenin önemini dile getirerek, Bayrak Radyosu’nun ilk zamanlarından itibaren kullanılan aletlerin müzede yer aldığını kaydetti.      

 

         Ziyaret sırasında Müze Küratörü Ayhatun Ateşin de,BRTK Yayıncılık Tarihi Müzesi’nin KKTC’de bir ilk olduğunu söyleyerek, müzenin Kıbrıs Türkü’nün toplumsal hafızası olduğunu vurguladı.BRT

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam