reklam
reklam

Cumhurbaşkanı Tatar:Kıbrıs Türk kadınının ortaya koyduğu emek, ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için oldukça önemlidir - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

29 Eylül 2023 - 23:02

Cumhurbaşkanı Tatar:Kıbrıs Türk kadınının ortaya koyduğu emek, ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için oldukça önemlidir

Cumhurbaşkanı Tatar:Kıbrıs Türk kadınının ortaya koyduğu emek, ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için oldukça önemlidir
Son Güncelleme :

13 Eylül 2023 - 11:05

36 views
reklam

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Kadın Öyküleri Derneği (KÖDER) tarafından hazırlanan Kıbrıs Türkü’nün öncü kadınlarını içeren kitap serisinin ikincisi olan “Hayatımıza Değer Katan Kadınlarımız 2” kitabının tanıtım etkinliğine katıldı.

İş Kadınları Derneği’nde dün akşam yer alan tanıtım etkinliğinde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk kadınının ortaya koyduğu emeğin mücadele yıllarından bu yana ülkemizin kalkınması ve gelişimi için, kültürümüzün gelecek kuşaklara aktarılması için çok büyük önem taşıdığına işaret etti.

“EŞİTLİK TEMELİNDE BİR YAŞAM MÜCADELESİ İÇİN VERDİĞİMİZ ÇABALARIN BİR NETİCEYE ULAŞABİLMESİ İÇİN BİRBİRİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Kadın öykülerinin derlendiği kitapta ve etkinlikte emeği geçen herkese yürekten teşekkür eden Cumhurbaşkanı Tatar, “Hepimiz Kıbrıs Türk halkının geleceği için çalışıyoruz. Bu topraklarda eşitlik temelinde bir yaşam mücadelesi için verdiğimiz çabaların bir neticeye ulaşabilmesi için birbirimize sahip çıkmalıyız. Bu ülkede üretenlere, bu ülkeye kendi çabaları ile eserler ve evlatlar verenlere hürmetimiz çok büyüktür” dedi.

“KADINLARIMIZ BAŞ TACIMIZDIR”

“Kadınlarımız baş tacımızdır” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, cinsiyet eşitliği konusunda verilen mücadelenin devam ettiğini belirterek, ülkemizde kadınların özellikle kamuda önemli yerlere geldiğini sözlerine ekledi.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam