reklam
reklam

Cumhurbaşkanı Tatar, Toplu Sünnet Töreni’ne katıldı - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

2 Aralık 2021 - 12:42

Cumhurbaşkanı Tatar, Toplu Sünnet Töreni’ne katıldı

reklam
Cumhurbaşkanı Tatar, Toplu Sünnet Töreni’ne katıldı
Son Güncelleme :

07 Kasım 2021 - 12:00

reklam

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Kıbrıs Kadınlar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin Kuğulu Park’ta düzenlediği Toplu Sünnet Töreni’ne katıldı.

Etkinlikte açılış konuşmasını yapan Kıbrıs Kadınlar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Meral Çakmak, “Her şey çocuklarımız ve aile içindir. Bütün emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi. 33 çocuğun sünnet edildiğini belirten Çakmak, Cumhurbaşkanı Tatar’a törene katıldığı için teşekkür etti. Çakmak, Cumhurbaşkanı eşi Sibel Tatar’ın sayesinde ve öncülüğünde törenin düzenlendiğini belirterek teşekkürlerini sundu.

Cumhurbaşkanı Tatar: “Çocuklara gösterilen ilgi ve alaka, yardımlaşma ve dayanışmayla birlik içindeyiz”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar törendeki konuşmasında, başta eşi Sibel Tatar’a, Kıbrıs Kadınlar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Meral Çakmak’a ve törenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

İnsanlara değer vermenin önemine işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, çocuklara gösterilen ilgi ve alaka, yardımlaşma ve dayanışmayla birlik içinde olduğumuzu ifade etti.

“Kimse yalnız değildir. KKTC devleti vardır. Bizler varız. Hep birlikteyiz ve hep birlikte olmaya devam edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, insanların ve halkın mutluluğuna önem verdiklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Tatar; “Ekonomik sıkıntılar olabilir, başka dertler olabilir, her şeyin bir çaresi vardır çünkü biz beraberiz, beraber olacağız, biz her zaman insanlarımızın ve halkımızın içindeyiz” dedi. Sosyal yaşam ve dayanışmanın, halkın birlik ve beraberlik içerisinde bu ülkede yaşayabilmesinin ve geleceğe umutla bakabilmenin önemini vurgulayan Cumhurbaşkanı Tatar, “Başımızda devletimiz vardır. KKTC vardır. Bizimle birlikte Türkiye Cumhuriyeti de vardır” dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar çocuklara hitaben ise; “Sizlere mutluluk, başarı ve bol şans diliyorum, gözlerinizden öperim. Bizim kapımız her zaman sizlere açıktır. Sizlerle birlikteyiz. Biz beraberiz ve hep birlikte olmaya devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından doktorlara teşekkür belgeleri sunularak çocuklara Cumhurbaşkanı tarafından hediye takdimi yapıldı.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam