reklam
reklam

Cumhurbaşkanı Tatar İstanbul’un fethinin yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

5 Temmuz 2022 - 09:24

Cumhurbaşkanı Tatar İstanbul’un fethinin yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı

Cumhurbaşkanı Tatar İstanbul’un fethinin yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı
Son Güncelleme :

29 Mayıs 2022 - 17:54

27 views
reklam

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İstanbul’un fethinin 569’uncu yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanı Tatar, mesajında, “Türk ve dünya tarihine, orta çağı kapatıp yeni çağı açan siyasi, sosyal ve kültürel neticeleri ile dünya tarihinin akışının değişmesine neden olan İstanbul’un fethinin 569. yıl dönümünü kutlamanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz” dedi.

İstanbul’u fetheden büyük devlet adamı Fatih Sultan Mehmet Han’ı rahmet ve minnetle andığını ifade eden Tatar, mesajında şunları kaydetti:

“Fethin ardından İstanbul’un, Fatih Sultan Mehmet Han’ın hoşgörü ve adaleti ile farklı inanç ve kültürlerin bir arada yaşadığı bir merkez haline geldiği görülmüştür.

Ev sahipliği yaptığı medeniyetlerin izini günümüze taşıyan; doğası, tarihi ve kültürel varlıklarıyla şairlere, yazarlara ve sanatçılara ilham kaynağı olan İstanbul; günümüzde iş, finans, ticaret, sanat, kültür ve inanç merkezi olarak gelişmesini sürdürmekte, bu bağlamda dünyanın en gözde şehirleri içerisinde sayılmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle İstanbul’un fethinin 569’uncu yıl dönümünde, başta fethin mimarı Fatih Sultan Mehmet Han ve askerleri olmak üzere, bu uğurda canını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi sevgi ve saygı ile anıyor, hepsine Allah’tan rahmet diliyorum.”

 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam