reklam
reklam

CTP: Dört ana başlıkta iş birliği önerileri doğru temelde değil - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

16 Ağustos 2022 - 20:14

CTP: Dört ana başlıkta iş birliği önerileri doğru temelde değil

CTP: Dört ana başlıkta iş birliği önerileri doğru temelde değil
Son Güncelleme :

02 Temmuz 2022 - 19:09

26 views
reklam

Cumhuriyetçi Türk Partisi, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın, Güven Yaratıcı Önlemleri, hiçbir değerlendirmeye açmadan, hiçbir siyasi partiyle görüşmeden, Meclis’in bilgisine dahi getirmeden reddetmesinin kabul edilebilir olmadığını kaydetti.

 

Partiden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Tatar’ın hiçbir siyasi partiyle görüşmeden Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’e dört ana başlıkta iş birliği yapma önerisinde bulunmasının, üstelik bunun egemen eşitlik ve eşit uluslararası statü temelinde olmasını öngörmesinin de yanlış olduğu ifade edildi.

 

Açıklamada, egemen eşitliğe dayalı iki devletli “ayrılıkçı” çözümsüzlük masalının dünyada kabul görmediği Cumhurbaşkanı Tatar ve beraberindekiler tarafından bilindiği halde, ayrılıkçılığı ve çözümsüzlüğü pekiştirmek için bu masalı savunmaya çalışmanın Kıbrıslı Türkleri sonu belirsiz mecralara sürüklemekte olduğu öne sürüldü.

 

Açıklamada, Kıbrıs Türk halkının hak ve çıkarlarını koruyan federal çözüm müzakerelerinin bir an önce başlatılması çağrısı da yapıldı.

 

 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam