reklam
reklam

Çalışma Bakanlığı’na bağlı dairelerin personeline kadın ticareti konusunda eğitimi verildi - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

27 Kasım 2021 - 02:39

Çalışma Bakanlığı’na bağlı dairelerin personeline kadın ticareti konusunda eğitimi verildi

reklam
Çalışma Bakanlığı’na bağlı dairelerin personeline kadın ticareti konusunda eğitimi verildi
Son Güncelleme :

28 Ekim 2021 - 14:19

reklam

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı dairelerin personeline “Kadın Ticareti” konulu eğitim verildi.

Kadından Yaşama Destek Derneği (KAYAD) tarafından düzenlenen  “Kadın Ticareti” konulu eğitim Muhaceret Dairesi Müdürlüğü personeli iş birliğiyle düzenlendi.

Bakanlığa bağlı Çalışma Dairesi Müdürlüğü, Sosyal Sigortalar Dairesi, İhtiyat Sandığı Dairesi ile Sosyal Hizmetler Dairesi’nde görevli personellin katıldığı eğitimde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Koral Çağman ile KAYAD Başkanı Meral Akıncı da hazır bulundu.

Çalışma Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Lefkoşa Türk Belediyesi Merkez Lefkoşa’da gerçekleştirilen bir günlük eğitimde, kadın ticareti ve mağdurlarının tanımı, kadın ticaretiyle başa çıkmak için neler yapılabileceği, ülkedeki mevzuat ve uygulamalarla kadın ticareti mağdurlarının alabilecekleri destek hizmetleri konuşuldu.

KAYAD Koordinatörü Avukat Mine Atlı tarafından verilen eğitimde, dünya genelinde üçüncü en büyük örgütlü suçun kaynağı olan insan ticareti mağdurlarının yüzde 80’inin kadınlardan ve kız çocuklarından oluştuğunu ifade edildi.

‘Kadın Ticareti’ konulu eğitim sonunda katılımcılara katılım sertifikası verildi.

 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam