reklam
reklam

BRT Müdürü Özkurt:Kadına yönelik her türlü şiddetin karşısında toplum olarak durmalıyız - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

8 Aralık 2023 - 09:47

BRT Müdürü Özkurt:Kadına yönelik her türlü şiddetin karşısında toplum olarak durmalıyız

BRT Müdürü Özkurt:Kadına yönelik her türlü şiddetin karşısında toplum olarak durmalıyız
Son Güncelleme :

24 Kasım 2022 - 20:32

50 views
reklam

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Müdürü Meryem Özkurt dünyada en çok yaşanan sosyal sorunların başında kadına yönelik şiddettin geldiğini, bu şiddettin geçmişten günümüze farklı şekillerde vücut bulduğunu ve kadınların varlık mücadelesini tehdit etmeye devam ettiğine işaret etti.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Özkurt az gelişmiş ve baskıcı toplumlarda ise şiddet bile sayılmayan uygulamalardan dolayı şiddete çözüm üretme konusunda da bir şey yapılmadığını belirtti.

Özkurt mesajında ‘Kadına yönelik her türlü şiddet konusunda, bu şiddeti görmezden gelenler, karşı duruş sergilemeyenler, sessiz kalmayı seçenler de şiddeti uygulayan kadar suçlu ve sorumludur.

Siyasi, sosyal, ekonomik ve toplumsal cinsiyet eşitsizliğinden doğan kadına yönelik her türlü şiddetin karşısında toplum olarak durmazsak, kadınlar olarak bu şiddete maruz kalmaya devam edeceğiz.Kadınların şiddetsiz bir hayat kurması ve şiddetin her türlüsünden uzak kalabilmesi için koruyucu ve önleyici tedbirler alarak, hukuk kurallarını kendi çıkar ve egolarına göre uygulayanlar karşısında farkındalığı artırmak toplumsal bir görev bilinciyle ele alınmalıdır. Bu nedenle dünyanın dört bir yanında 25 Kasım, “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” olarak dayanışmanın ve adalet arayışının güçlendiği bir gün olarak kutlanıyor. Görünmezlikten, kadınların sesini duyuran herkese selam olsun’ dedi.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam