reklam
reklam

Başbakan Üstel, TC Gençlik ve Spor Bakanı Bak ile görüştü - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

8 Aralık 2023 - 11:49

Başbakan Üstel, TC Gençlik ve Spor Bakanı Bak ile görüştü

Başbakan Üstel, TC Gençlik ve Spor Bakanı Bak ile görüştü
Son Güncelleme :

07 Kasım 2023 - 20:27

32 views
reklam

Başbakan Ünal Üstel Türkiye Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile görüştü.

Spor Bakanı Bak, KKTC’de çok verimli toplantılar yaptıklarını belirterek, gerçekleştirilen spor şurasının sonuçlarının da KKTC spor politikalarına önemli kazanımlar sağlayacağına inandığını belirtti.

Bilim Lefkoşa’nın açılmasıyla birlikte KKTC gençliğine teknoloji anlamında yeni bir kapı açıldığını da ifade den Bak, bundan sonra da yeni yatırım ve projelerle desteklerinin süreceğini söyledi.

Bak, KKTC’nin artık tanınması gerektiğini belirterek Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu yöndeki söylemlerine işaret etti.

Başbakan Ünal Üstel de Türkiye’den gelen her konuk için büyük bir heyecan duyduğunu ifade ederek şöyle konuştu:
“Türkiye hem garantörümüz hem de ekonomimizin daha iyi yerlere gelmesi için her zaman yanımızda. Büyük projelere imza atan her zaman Türkiye’mizdir. Bugün özgürce yaşıyorsak 74 Barış harekatıyla Türkiye sayesindedir. 15 Kasım 1983’de yaşatmak için kurduğumuz devletimizi ilelebet de yaşatacağız. Sizlerden bu gücü buluyoruz.”

Başbakan Üstel, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın KKTC’yi herzaan yücelttiğini ve tanınması için çağrılarda bulunduğuna işaret ederek, “sayesinde Azerbaycan’a önemli bir ziyaret gerçekleştirdik, arkası gelecektir Kıbrıs Türk halkı ambargolardan bunaldı ” dedi.

Spor alanında yapılan katkıların önemine işaret eden Üstel, KKTC’ye her alanda yapılan yatırımların devam edeceğinden emin olduğunu söyledi…

Başbakan Üstel, ulaşım ve spor üzerindeki ambargoların kalkması temennisini de dile getirdi.

BRT

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam