reklam
reklam

Başbakan Sucuoğlu: Sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi için girişimler başlatıldı - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

22 Mayıs 2022 - 21:10

Başbakan Sucuoğlu: Sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi için girişimler başlatıldı

Başbakan Sucuoğlu: Sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi için girişimler başlatıldı
Son Güncelleme :

07 Nisan 2022 - 10:38

29 views
reklam

Başbakan Faiz Sucuoğlu, 7 Nisan Dünya Sağlık Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Sucuoğlu, mesajında şunları kaydetti:

Dünya Sağlık Örgütü Anayasasının 7 Nisan 1948 tarihinde yürürlüğe girmiş olması nedeniyle her yıl “7 Nisan Dünya Sağlık Günü”olarak, kutlanmaktadır.

Sağlıklı yaşam, her insanın doğumuyla birlikte elde ettiği ve insan olmaktan dolayı kazandığı bir haktır. Sağlık kavramı hayatımızda hiç bir kavramla değiştirilemez veya ölçülemez. Dolayısıyla dünyanın en özverili mesleklerinden birini ifa eden sağlık çalışanlarımızın önemini bu anlamlı gün vesilesiyle bir kez daha ön plana çıkarmak istiyorum. Bana göre birçok meslekte olduğu gibi sağlığın temelinde insan sevgisi yatar. Sağlık sektörü, güç çalışma şartları, özveri ve sabır gerektiren zor bir alandır. Özellikle insan sağlığı ve insan hayatı söz konusu olduğundan büyük bir itina, dikkat ve ciddiyet gerektirir. Son dönemde yaşadığımız Covid-19 Pandemisiyle mücadele sürecinde de tüm sağlık çalışanlarımızın ne kadar büyük fedakarlıklarla çalıştıklarına hepbirlikte şahit olduk. KKTC olarak bu zor süreçten geçerken mücadeledeki en büyük pay hiç şüphesiz onlara aittir. Tüm zor şartlara rağmen görevini gerçekleştirmekten vazgeçmeyen tüm sağlık çalışanı arkadaşlarımızın özellikle bu zor süreçteki katkıları asla unutulamaz. Sağlık hizmeti bir ekip işidir, bir bütündür ve ne kadar disiplinli çalışılırsa o kadar kaliteli hizmet ortaya çıkacaktır. KKTC Hükümeti olarak, göreve geldiğimiz günden bu yana sağlıklı bir toplum yapısı oluşturmak amacıyla halkımıza sağlık ve tedavi hizmetlerini en iyi şekilde sunmanın gayreti içerisinde olduk. Sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi ve halkımızın ihtiyaçlarını karşılayacak duruma getirilmesine yönelik girişimler başlatılmıştır. Sağlık sisteminde gerek yıllardır yaşanan sorunlara gerekse de pandemi sonrası ortaya çıkan ihtiyaçlara öncelik verilerek, etkin ve kaliteli bir sağlık sisteminin oluşturulması, daha çağdaş sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi adına çalışmalar sürmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle, insan hayatının değerinin bilinciyle sabır, üstün gayret ve sevgiyle çalışan tüm sağlık çalışanlarına bu anlamlı hafta vesilesiyle bir kez daha teşekkür eder, saygılar sunarım.”

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam